Oyun İstasyonu

Watch Dogs Legion

28.10.2019
1.123
Watch Dogs Legion

Şu ana kadar Watch Dogs Legion bildiğimiz her şeyi bu paylaşımda bulabilirsiniz.

Watch Dogs serisinin üçüncü oyunu olan Watch Dogs Legion ile karşınızdayız. Bu yeni oyunu klasik bir Amerikan şehrinde geçmiyor, bizi oyun Londra’ya götürüyor. Önceki Watch Dogs oyunların aksine oyundaki her karakter sizin amacınıza göre seçmeniz için potansiyel bir kahraman, aynı zamanda kullanabileceğiniz özelliklere ve becerilerine sahip olacak. Ubi, farklı karakter türlerinin nasıl alınabileceğini ve kullanılabileceğini göstermek için yaptığı basın toplantısı sırasında sağlam bir gösterimle paylaştı doğrusunu söylemek gerekirse çok etkilendik.

Watch Dogs Legion’un çıkış tarihi nedir?

Watch Dogs Legion 6 Mart 2020’de PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia platformlarına çıkış yapacak.

E3 2019’dan Watch Dogs Legion’un oyun demoları;

Brexit sonrası Londra’sında Watch Dogs Legion

Gerçek hayat Londra, gözetleme teknolojisinin yoğun kullanımıyla zaten tanınıyor. Watch Dogs Legion’un Brexit sonrası Londra tamamen yeni bir teknoloji distopya seviyesidir. Dronlar uçan polisler, silahla donatılmış ve her zaman sorunluları tarayan, topluma yoğun bir şekilde entegre olmuştur. Yeni bir özel güvenlik şirketi olan Albion, kent genelinde nüfuz kazandı. Son iki maçın kötü teknoloji süper şirketi olan Blume, hala sahne arkasındaki ipleri çekiyor gibi görünüyor.

Watch Dogs Legion oyunda herhangi bir NPC olarak oynamanıza izin veriyor.

Her karakter, oyun tarzını etkileyen farklı özelliklere sahiptir. NPC’ler olsa da, sadece bir dizi istatistik değildir. Örneğin, sokakta bir adamı öldürmek, ailesinin DedSec’i yeniden göndermesine neden olur ve bu da onları işe alma şansınızı etkiler. Samuel’in elinde, yanlışlıkla hastaneye bir adam koydu, hastanenin tedavisini ödemesi için hackledi ve sonra da Dedec’in davasına neden oldu.

Bir kişinin istatistikleri, backstory’lerinden etkilenir. Mesela, geçmişte Albion askerleri tarafından yaralanan bir kişi onlara karşı bir hasar tutkunu yaşayabilir. 3D baskı sanat sahteciliği yaratan birisi, oyun içi 3D yazıcıyı yeni silahlar yapmak için kullanırken indirim kazanıyor. Bazıları demoda görülen Derek Adyebo NPC gibi ‘adrenalin bağımlısı’ gibi biraz daha garipti. Yüzde yüz ekstra hasar veriyor ancak rastgele ölebilir.

Ne kadar güzel bir şapka!

Gamescom’un fragmanında daha iyi bir göz attığımız detaylardan biri de DedSec acemilerini farklı teçhizat ve kıyafetlerle kişiselleştirme yeteneği. Daha belirgin seçimler var; spor ayakkabıları, gömlekler ve maskeler ve sonra twat kutusu var 😀

DedSec ajanları için üç sınıf var: Enforcer, Infiltrator ve Hacker

DedSec’e katılmak üzere yeni bir vatandaşı işe aldıktan sonra, onlara üç sınıftan birini atayabilirsiniz: Enforcer, Infiltrator ve Hacker. Büyük anne Helen ile birlikte gördüğünüz gibi fiziksel özellikler savaş yeteneklerini etkileyebilse de, hepsi aynı temel savaş ve gizliliği yapabilirler. Her bir sınıfın neyin ayırdığına gelince, bu çoğunlukla fazladan para kazanma derim.

Enforcer: Savaş odaklı bir sınıftır. Silahlarına patlayıcı mermiler yerleştirebilir ve yapışkan madenleri yerleştirebilirler.

Infiltrator: Uygulamalı gizli tiptir. Genel gizlilikte üstün, daha fazla yakın dövüş seçeneklerine sahipler ve özellikle kullanışlı bir yetenekle geliyorlar. Sizi kısa bir süre için korumaya görünmez hale getiren bir ‘AR pelerini’ aktive edebilirler. Ubisoft tüm Londra vatandaşlarının sahip olduğu sinirsel implantları kullanarak bu büyücülüğü açıklıyor. İnsanların gözlerini hackliyorsunuz, bu korkutucu değil mi?

Hacker: Bilgisayar korsanları da gizli, ancak dronların kendileri için yapmasını sağlayarak bu gizliliği sağlıyorlar.

Oyunda tam saldırıya devam etmek her zamankinden daha fazla risk getiriyor. Devam etmeyi seçersek ölme ihtimali yüksek gibi bu bir dengeye getirir diye düşünüyorum ama bu daha onaylanan bir şey değil. Onun için videolardan gördüğümüz kadarı ile tutuklanmayı seçmek daha mantıklı gibi. Savaşmaya devam etmek istiyorsanız tekrar ayağa kalkabilirsiniz, ama ondan sonra ölmek kalıcı gözüküyor. Böylece, saatlarce süren iyileştirme ve duygusal bağlanma gücünüzü kaybeden operatörü kaybetmeden bir kez pes etme şansınız olur.

Watch Dogs Legion’ın singleplayer’ında 60’ın üzerinde misyonun 5 ana katili var

Bunun ne anlama geldiğiyle ilgili başka bir ayrıntı verilmedi, ancak Watch Dogs 2’nin ilerlemesini hatırlatıyor. Her görev, daha büyük bir işlemi tamamlamak için atılmış tek adımdı. Legion’da hiç kimsenin kahramanı olmadığından, Ubisoft bu fırsatı bir daha büyük olmak yerine beş kısa hikaye anlatmak için kullanıyor olabilir.

Multiplayer Watch Dogs Legion’a geri dönüyor

Ubisoft, Watch Dogs Legion’un çok oyuncusuyla ilgili hiçbir detay paylaşmadı, ancak singleplayer deneyimini multiplayer içine ‘sıçrama tahtası’ olarak nitelendirdi.

Watch Dogs Legion’un ölümcül olmayan seçenekleri nelerdir?

Legion’un E3 2019 demo sunumunun silah ve cinayetle dolu olmasına rağmen Watch Dogs Legion her zamankinden daha öldürücü olmayan seçeneklere sahip olacak. Ubisoft’a göre, oyunun silahlarının en az yarısı öldürücü değil.

Oyun hakkında yeni bilgiler geldikçe sizinle bu yazının devamında paylaşıma devam edilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.