Oyun İstasyonu

En Çok Ücretsiz Hafıza Veren 9 Bulut Depolama Uygulamaları

27.09.2020
2.389
En Çok Ücretsiz Hafıza Veren 9 Bulut Depolama Uygulamaları

Çevirim içi olarak verilerinizi saklamanızı ve bir çok cihazdan verilerinize ulaşma imkanı sağlayan en iyi bulut depolama hizmetlerini sizler için derledik. Evinizde ki bilgisayarınız veya akıllı telefonunuza sakladığınız dosyalar resimler gibi verileriniz cihazın herhangi bir arıza durumunda verilerinizi kaybetme durumu doğa bilir bunun için genelde bulut depolama hizmetleri biz kullanıcılara önermektedirler. Bulut depolama hizmetlerinde fiziksel durumlara karşı verilerinizi korumuş ve birçok cihazdan veya yerden verilerinize ulaşma imkanı sağlamaktadır. Gelin beraber farklı hizmetlerin avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

Dropbox

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 2 GB

Sunduğu ücretsiz alanı az gibi görünse de sonradan ücretsiz depolama artırma imkanı ve geniş paylaşım seçenekleri profesyonel kullanımda sunduğu avantajlar ile öne çıkan bir hizmettir.

Microsoft OneDrive

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 5 GB

Microsoft’un sunduğu bulut depolama hizmeti özellikle Windows kullanıcıları için büyük kolaylıklar sunuyor. Tek bir bulut depolama üzerinden Microsoft’un bütün hizmetlerine ulaşma imkanı sağlıyor. Ücretli abonelik imkanı ile depolama alanlarını genişlete bilirsiniz.

Apple iCloud

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 5 GB

Apple’nin kendi kullanıcılarına sundu bulut depolama hizmetidir. Apple ekosistemine dahil olan iPhone, iPad ve macOS bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Başarılı kullanışlı bir bulut sistemidir.

IDrive

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 5 GB

IDrive, ücretsiz olarak çok geniş bir depolama alanı sunmasa bile yedeklenen dosyalara verdiği değer ile bir adım önde olan bir depolama hizmetidir. Örnek vermek gerekirse; bulut depolama alanında bir şey oldu ve tüm verilerinizi kaybettiniz. IDrive, verilerinizi aynı zamanda fiziksel bir depolama alanında da sakladığı için verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Yandex Disk

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 10 GB

Yandex’in kullanıcılarına sunduğu bulut depolama hizmeti olan Yandex Disk, Google Drive’dan sonra ücretsiz olarak en geniş depolama alanı sunan bulut depolama hizmetlerinden bir tanesi. Yandex Disk ayrıca, otomatik senkronizasyona izin verirseniz mobil cihazınızdaki fotoğraflar için sınırsız bir depolama alanı daha sunuyor.

pCloud

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 10 GB

pCLoud’un ücretsiz olarak sunduğu depolama alanı hiç fena değil. Aynı zamanda yükleme sırasında sunduğu bant genişliği ile dosya yükleme sınırınız olmadığı gibi, çok daha hızlı dosya yedekleme şansınızı oluyor.

Box

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 10 GB

Tüm cihazlarla senkronize çalışan ve sunduğu ücretsiz depolama alanı ile dikkat çeken bulut uygulama listede yerini alıyor.

Google Drive

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 15 GB

Ücretsiz olarak yüksek depolama alanı veren Google Drive ücretli abonelik ile bu alanı daha da arttıra bilirsiniz. Android işletim sistemlerinde yüklü bir şekilde gelen uygulama kullanım alanı baya bir geniştir.

Mega

  • Ücretsiz olarak sunduğu alan: 50 GB

Mega diğer bulut hizmetlerin yanından geçemediği kadar ücretsiz alan sunmasıyla baya bir öndedir. Kullanışlı bir ara yüzü sunması bunun yanında son derece güvenilir bir uygulamadır.

Mega bulut depolama hizmeti size gizli bir bağlantı üzerinden dosya depolama ve şifre anahtarı üzerinde tam kontrol imkanı sunuyor. Bu sayede bizzat bulut hizmeti sağlayıcı bile sizin bulut depolama alanında yedeklediğiniz dosyalara erişemiyor. Son derece etkili bir güvenlik önlemi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.