Oyun İstasyonu

2. el PlayStation 4 alırken nelere dikkat etmeli

24.06.2019
8.865
2. el PlayStation 4 alırken nelere dikkat etmeli

Yazıma başlamadan önce PlayStation 4 cihazların 3 farklı modelinin bulunduğunu belirterek başlayalım. Bu 3 modeli sonradan detaylıca inceleyeceğiz. Ondan önce hangi model cihaz alırsanız alın dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğim. İlk önce kasasına kozmetik olarak kırılma yıpranma var mı diye bakmak gerekir, faturası ve garantisi var mı diye sorularak eğer ikisi de varsa temiz bir satıcı olduğuna kanat getirme yönünde büyük bir adım atmış oluruz, eğer garantisi bitmiş ürünse fazla sorun olmaz. Bu adımlardan sonra cihazın tamir görüp görmediğini öğrenmemiz için 3 farklı modelde de arka tarafta ki güvenlik bandının olup olmadığına bakın yoksa cihazın içinin açıldığının belirtisidir. Şimdi cihazı aktif ederek ilk önce bluray sürücüsüne ağır bir oyunun CD sini yerleştirerek hem sürücünün çalışıp çalışmadığını kontrol edeceğiz bununla beraber oyun oynarken fan sesini kontrol ederek cihazın yorgun olup olmadığına bakacağız, oyun açılıp hemen fanın çok ses çıkarmıyorsa sorun yoktur cihazın hemen ısınıp ısınmadığını da kontrol ettikten sonra, PS plus girip cihazın banlanmış mı veya banlanmamış mı kontrol edeceğiz sorunsuz bir şekilde girip işlem yapabiliyorsak banlanmadığının göstergesidir. Online oyun oynamak için bu çok önemli tabi kırık cihazlarda da online oyun oynanmıyor ve güncelleme alamıyorsunuz. Temelde bunlara baktıktan sonra sizlere PlayStation 4 modellerini tanıtalım.

PlayStation 4 Fat Kasa

Bu modeller ilk çıkan modellerdir. Hemen ısınma ve fan sesi olması gibi sorunları vardır. Tabi ilk çıkan cihaz olduğu için yıllanmış ve yorgun olma ihtimali çok fazladır. 500 gb ve 1 tb seçenekleri mevcuttur.

PlayStation 4 Slim

Bu kasa modeli bana göre en iyi modeldir. Kozmetik olarak kibar ve daha dayanıklıdır, bunun yanında sesiz ve ısınma sorunu fazla yoktur, tabi bir önceki modele göre yeni olduğu için yıpranma ve yorgunluk minimumdur.

PlayStation 4 Pro

Evet PlayStation’un bu modeli donanım olarak yükseltilmiş ve bunun yanında gerçek 4K görüntü veren modelidir. Donanımsal olarak güçlü ve PlayStation’un en yeni modeli olduğu için yıpranma ve yorgunluk asgaridir.

Hangi modeli alırsanız alın en önemli detaylardan biride joystick yani koldur. Bu kontrolcü de 2 farklı modeli vardır, versiyon 1 ve versiyon 2 diye. size tavsiyem versiyon 2 olması yönünde hem yeni bir üründür bunun yanında tecrübeme göre daha dayanıklı olduğunu söyleye bilirim. Hangi versiyon joystick alacak olursanız olun ilk önce oyunda denemenizde fayda var, belkide en önemlisi pes kadro ayarlama ekranında kontrol etmenizdir, joystick kayma yapıp yapmadığı burada daha net anlaşılır ve tabi diğer tuşları da kontrol edebilirsiniz. Oyuna girerek de kontrolcünün boardının sağlam olup olmadığını kontrol edebiliriz, 3-4 farklı tuşa basarak veya yön tuşu hızlı koşma R1 tuşu ve kare çarpı gibi tuşa basarak kontrol edebilirsiniz isteğiniz yöne gidiyorsa top sorunsuzdur saçmalıyorsa sıkıntı var demektir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder, oyunlu günler dilerim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.