Oyun İstasyonu

Half-Life: Alyx Hakkında Tüm Bilgiler

11.03.2020
1.177
Half-Life: Alyx Hakkında Tüm Bilgiler

Valve tarafından 23 Mart 2020 tarihinde çıkacak oyunu heyecanla bekliyoruz. Tabi kısmen buruk bir heyecanlı bekleyiş bu, sanal gerçeklik oyunu olan bu oyunu oynamak için VR ihtiyacımız olacak pek yaygın olmadığı için kısıtlı bir satış ve oynanışa ulaşacak gibi tabi çok fazla VR satışı yaptıramazsa söyle de bir durum var eğer bu oyun VR satışı yaptıramazsa hangi oyun yaptırır artık buda bir soru.

Half-Life evrenin den tanıdığımız ilginç ortamlar ve başarılı sanal gerçeklik etkileşimleri ile dikkat çeken oyunda erişilebilirlik için farklı hareket opsiyonları sunulduğu görülüyor. Bunlardan ilki teleport, ikincisi akıcı hareket ve üçüncüsü ise kaydırma. Ek olarak, yer çekimi eldiveni de oldukça işlevsel gözüküyor. Silah özelleştirme sistemi, çeşitli bulmacalar, silahların kullanımı ve çok daha fazlası için videoları izleyelim.

Valve oyun fizik tasarımında yine bir devrim yapmışa benziyor. Sanal gerçeklik olarak oyunun oynanış süresini nasıl etkileyecek videoda gördüğümüz gibi normal yürüme şeklinde oynayış yapan oyuncuların çoğunda baş ağrısı, halsizlik görüldüğü için fazla oynayamıyorlar ama ışınlanma şeklinde daha az bu etkilerin görüldüğü açık, tabi oynanışta ışınlanma nasıl bir akıcılık sağlar oynayıp göreceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.