Oyun İstasyonu

Corona Virüsü Salgını PS5 ve Xbox’nın Yeni Nesil Konsolların Çıkışını Etkileyecek mi?

21.03.2020
2.401
Corona Virüsü Salgını PS5 ve Xbox’nın Yeni Nesil Konsolların Çıkışını Etkileyecek mi?

Xbox Series X donanım özellikleri açıklandıktan çok çok sonra PlayStation 5’in de nihayet donanım özellikleri açıklandı. Sizlere 2 konsolunda donanım karşılaştırmalarını grafik olarak aşağıda görebilirsiniz.

Donanımsal olarak Xbox’ın yeni konsolunun PlayStation 5’i geçmiş olduğunu net bir şekilde TFLOPs güçü ile görebiliriz. %20 gibi ortalama daha güçlü olacağı açık. Tabi PlayStation yeni bir pro sürümü gibi bir model piyasaya sürmeyi düşünmüyorsa. Ama öngörümüze göre ilk 3 yıllık bir süreçte çıkaracaklarını sanmıyorum, sonradan daha güçlü bir sürümünü görmemiz mümkün.

Önemli bir konulardan biride son kullanıcının beklediği konsolun fiyatının ne kadar olacağı; şuan net bir bilgi yok ama 500 $ biraz altı ve biraz üstü olacağı kesin.

Yeni nesil konsollar hakkında güncel bilgileri verdikten sonra şimdi konu başlığımız olan dünyada olan bir salgın sonucu ekonomilerin ve üretimlerin nasıl aksadığı artık bilmeyen yok. Tabi yeni nesil konsollarına da üretimini etkileyeceği bir gerçek tabi böyle giderse, insanların bağışıklık kazanmasın yada aşı ilaç gibi etken maddelerin kısa sürede üretilmesi sayesinde fabrikalar yeniden çalışabilir bizde de yeni nesil konsollara ulaşa biliriz. Tabi bu en iyi senaryo en kötüsünü düşünürsek bu konsollara ulaşamayız. Yada kısmi üretimle kısıtlı sayıda konsol ürete bilirler buda konsola ulaşılmayı kısıtlar ve fiyatların daha da artmasına sebep olur.

Normal şartlarda 2020 Kasım sonu Aralık başı gibi çıkacak olan yeni nesil konsolların, dünyamızın bu salgından kısa sürede kurtulup normal seyrine dönmesi ve bizde yeni nesil konsollara kısa sürede planlandığı tarihte ulaşmak dileği ile sağlıklı günler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.