Oyun İstasyonu

PlayStation Classic incelemesi ve fiyatı

PlayStation Classic incelemesi ve fiyatı

PlayStation Classic özellikle PlayStation fanları ve nostaljik oyunları oynamayı seven oyuncu kitlesine hitap edeceğini düşünüyoruz. Bunun yanında koleksiyon yapanlarında yakından takip edeceklerdir.

Aralık 1994 yılında piyasaya çıkan PlayStation one şimdide aynı kozmetik özellikleri ve bir kısım efsane oyunları ile PlayStation Classic adı ile çıkıyor karşımıza. İlk modelle oranla yüzde 45 oranında daha küçük şekilde çıkıyor.

Cihaz ile beraber 20 adet oyun geliyor. Peki bunlar neler; GTA1, Metal Gear Solid, Resident Evil Director’s Cut, Tekken 3, Twisted Metal, Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy VII, Intelligent Qube, Jumping Flash, Mr. Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee, Revelations: Persona, Rayman, R4: Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter II Turbo, Syphon Filter, Tom Clancy’s Rainbow Six ve Wild Arms. Bunlar ilk başta yeterli gibi görünse de sonradan oyunculara yetmeyeceği aşikar.

PlayStation Classic, orijinal PlayStation 1 ile aynı görünüyor ama boyut olarak yüzde 45 daha küçük bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Orijinal de olduğu gibi güç düğmeleri gibi yerleri aynısı gibi karşımızda. CD kapağı açma tuşu göstermelik bir şekilde var, günümüzde CD teknolojisi gerek olmadığı için bu fonksiyon eklenmemiş.

Cihaz kutusundan çift kol ile çıkıyor. Bu kolları eski Memory Card yuvasından USB yuvasına dönüşen yere takıyoruz kablolu bir şekilde oyun oynuyoruz. Cihazın diğer bağlantıların girişleri de dönüştürülmüş, güç girişi olarak USB’yi kullanıyoruz. Kablo kutudan çıkıyor ama adaptör yok bu sorunu cep telefonu adaptörlerini kullanarak çöze biliriz. Görüntü çıkışı olarak da HDMI’ı kullanıyor ve kutu içeriğinden çıkıyor.

PlayStation Classic cihazınıza USB den başka oyunlar da yüklene bileceği gelen bilgiler arasında ama illegal korsan bir şekilde yüklene bilecek gibi tabi bu yöntemi size kesinlikle önermiyoruz.

Bir süre keyifle vakit geçireceğiniz nostalji konsolunuz kısa bir süre sonra baymaya başlaya bilir, gerçekten o zamanlar çok iyi olan oyunlar günümüz oyunların çıtalarının çok yükseğe çıkarması ile artık sizi açmaya bilir ne kadar da çok sevdiğiniz oyunlar olsa da… Fiyat konusunda da 300 TL ve 500 TL arası fiyattan bulabilme imkanınız var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.