Oyun İstasyonu

Dying Light 2

20.12.2019
1.207
Dying Light 2

Serinin 2. si olan Dying Light 2 hakkında bu konu başlığının altında her şeyi bulabilirsiniz.

İlk oyun Dying Light, ortalamanın üstün de güzel bir oyundu bu başarı sonucu oyunun 2. serisi bizlerle buluşmak üzere E3 2019’da video da gördüğüm gibi güzel grafikler içinde çürümüş kokuşmuş zombiler arasında yeniden koşuşturuyoruz.

Dying Light 2’nin çıkış tarihi ne zaman

E3 2019 konferansında, 2020 baharında Dying Light 2’nin piyasaya sürüleceğini öğrendik. Mart ayından Mayıs ayına kadar her hangi bir aralıkta çıkabilir.

25 dakikalık Dying Light 2 oyun demosunu izleyelim

E3 2019’da kapalı kapılar ardına gösterilen uzun demo sonunda herkesin görmesi için burada beklemeye değerdi, çok iddialı bir oyun olacağa benziyor. Dying Light 2’nin genişletilmiş parkur sistemleri, savaş ve tercih odaklı hikayesinin etkileyici bir video sundular. Ayrıca Aiden’ı bir çatıya çeken kasnaklar, sallanan bir kanca ve bir planör gibi yeni geçiş araçları görüyoruz.

Oyunun hikaye yazımına bir çok kişinin tanıdığı sektörün en çok rağbet gören hikaye anlatıcılarından biri olan Chris Avellone Dying Light 2’nin önemli bir parçası.

Lider tasarımcı Tymon Smektala, Avellone’nin Digital Foundry ile olan ilişkisini ele alarak yazarın başından itibaren modern karanlık çağlar tanımlamasına yardımcı olduğunu söyledi.

Dying Light 2 trailer

Dying Light 2’nin trailer’i bize şehrin bizim yaptığımız seçimler sonucu değişe bildiği bununla birlikte hikayenin nasıl etkilendiğini açıklıyor. İsterseniz gelin beraber izleyelim.

Dying Light 2 Parkur konusunda orijinal’inden iki kat daha fazla

Techland, parkur seçeneklerin bu sefer ikiye katlandığını söyledi. Demoda da gördüğümüz gibi Aiden’in duvarlardan yürümesi tabi bunun yanında daha ince hareketler de var. Masaların altından kayması gevşek bir boru ile ilerlemesi gibi.

Dying Light 2 nasıl anlatı seçeneklerine sahip

Dying Light 2’nin en büyük değişikliği etrafınızda ki kentin hangi gruptan biri ile müttefiklik yaptığına göre değişmesi. Videoda da gördüğümüz gibi su pompalarını açarak şehrin bir bölümünü su altından kurtarıyoruz yeni parkur alanları ve keşifler görevler geliyor ama bunun yanında bilinmeyen düşmanlarda kazanacağımıza benziyor.

Dying Light 2’nin haritası ilk oyundan dört kat daha büyük

İlk oyuna göre dört kat daha büyük harita ile karşı karşıyayız. Avrupa şehrinde modern karanlık çağın yaşandığı beton büyük binaların doğa karşısında zamanla nasıl aciz kaldığını gördüğümüz bir harita bizleri bekliyor.

Dying Light 2’nin dövüş mekanikleri

Birinci şahıs yakın dövüşü hala bu oyunun temeli, vuruş lezzetini biraz daha artırmak için silahları belli unsurlarla birleştirebiliyoruz, ikiye bölünmüş sokak lambası gibi.

Tasarımcı Smektala, işçiliğin genişlediğini ve silahlara uygulayabileceğiniz yaklaşık 50 yeni tasarı olacağını, ancak aynı zamanda çevreyi savaşmak için kullanacağınızı söyledi.

Karaborsada silahlar bunun yanında bize güç veren ilaçlar veya işkence aletleri satılacağını gördük. Ayrıca daha sessiz öldürmeler için düşmanlara gizlice girilebilecek.

Dying Light 2’nin gecesi, karanlık bölgeleri

Muhteşem bir gece gündüz döngüsü olacağına eminiz hatta gece daha bir ürkütücü ve dikkatli hareket edileceği atmosferden belli. Bunun yanında gündüzde olsa binaların karanlık yerleri var garaj, bodrumları gibi buralarda biz oyunculara ayrı heyecan yaratacağına benziyor.

Karanlıkta bizim en iyi dostumuz UV fenerimiz olacak gibi zombilere güçlü bir şekilde tuttuğumuzda belli bir saniye duraksıyorlar. Bunun yanında UV aydınlatma fişeğimiz gibi kompozisyonda aletlerimiz olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.