Oyun İstasyonu

İkinci el PlayStation 3 alırken dikkat edilmesi gerekenler

22.06.2019
4.595
İkinci el PlayStation 3 alırken dikkat edilmesi gerekenler

Evet şimdi çok kapsamlı bir konuya giriyoruz ilk başta size PlayStation 3’un 3 farklı modeli bulunduğunu anlatarak başlayalım. İlk çıkan modeli PlayStation 3 fat kasa modeli buda aslında kendi içinde ayrımları vardır, bunu kısaca sizlere söyle açıklaya bilirim CECH numarası fat kasalar arasında en iyisi CECHK04 yani Cell ve RSX 65NM olanlardır. Özetle daha sesiz ve az güç çekerek diğerlerine göre az ısınır bunun sonucunda makinenin ömrü uzar, çok fazla ısınan cihazın her zaman devreleri yıprattığı ve erittiği gibi sonuçlar gördük. Bunun yüzünden sizlere fat kasa PlayStation 3 pek fazla önermiyoruz.

PlayStation 3 slim kasa benim en sevdiğim kasa tipidir. Size önerim bu kasa tipini tercih etmeniz yönünde hem sesiz çalışması ve fazla ısınmaması aynı zamanda dayanıklık yönünden de tavsiyemdir.

PlayStation 3 super slim kasa modelinde sizlere öneriyorum ama Bluray okuyucusu üst tarafta kızaklı mekanizması bir süre sonra sıkıntı çıkarması ve Bluray okuyucunun göz kısmı görünür ve erişebilir bir şekilde olduğu için arıza verme olasılığı yüksel görüyorum ve tecrübelerim bunu kanıtlıyor. Bunun yanın da cihaz fiziki olarak çok ince tasarıma ve kibar bir şekilde dizayn edilmiş, Aynı zamanda çok az güç tüketimi yaprak ısınma yapmadığı için makinenin ömrü daha fazla, tabi sesiz çalışması da bir artı puan. Ben temiz kullanırım diyorsanız Bluray sürücüsü konusunda bu cihazı da tavsiye ederim.

Şimdi belki en önemli noktalardan biride cihazların kırılıp kırılmaması bu konuyu da açıklığa kavuşturmalıyız. Eskiden PlayStation 3 fat kasaların hepsi kırılıyor slim kasalarında sistem versiyonu 3,55 ve altında olanlar kırılıyor üstü olanlar kırılamıyordu. PlayStation 3 super slim kasaların hiç biri kırılamıyordu. Artık bu sorun günümüzde tamamen ortadan kalktı değişik yöntemler ile bütün versiyonlar kırıla biliyor artık. Tabi korsan yazılımları kesinlikle önermiyoruz cihazınıza beklenmedik zararları olabilir.

Toparlamamız gerekirse günümüzde eski bir teknoloji olmasına rağmen PlayStation 3’e ilgi bir şekilde gösteriliyor. Hangi kasa modelinde karar kaldıysanız bu cihazların eski teknoloji olduğunu bilincine varmanız ve artık üretiminin durduğunu bilmenizde fayda var çünkü orijinal PlayStation 3 dual shock yani kol bulmanız sıkıntı olacak yan sanayi kolların ne kadar işe yaramaz olduğunu tecrübe etmeden anlamanız dileği ile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.