Oyun İstasyonu

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

24.12.2019
1.901
Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2’nin çıkış tarihi, klanları ve daha fazlası hakkında her şey bu başlıkta bulabilirsiniz.

İlk oyunun çıktığında ki talihsizliğini sizlere hatırlatalım; Half-Life 2 ile rekabet etmeye çalıştığınız düşünün evet bu oyununun ilk versiyonunda çıkış tarihi Half-Life 2 ile aynı tarihte çıkarak büyük bir hata yaptılar tabi bu hatada Activisonla yapılan anlaşmanın da etkisi var. Kendi oyunun hatalarında bulunmasının da ticari olarak iyi sonuç verdirmedi ama yinede tüm zamanların dönemi için iyi RPG oyunlarından biridir diye biliriz.

Yinede bu oyunun bir çok hayran kitlesi oluştu hikayesi bir çok kişiyi kendine çekerek kült bir oyun statüsü aldı.

Bloodlines 2’nin çıkış tarihi nedir?

Başlangıçta Mart 2020 için planlanıyordu ama ilk oyunun hatasına düşmemek için daha hazır bir şekilde çıkartmak için firma 2020’nin 2. çeyreğinin ötesine erteleniyor.

Gamescom 2019’dan Blaadlines 2 oyun demosunu izleyelim

Bu yeni demo, E3 2019’da gösterilen kısa oyunun genişletilmiş bir versiyonudur. Yarım saatlik izlenecek yol, açık Seattle’da dolaşmak ve misyonlara istediğiniz gibi yaklaşmak için iyi bir fikir verir. İki geliştiricinin yorumları da hikayenin bu noktasında neler olup bittiğini anlamak için faydalıdır.

Duyuru fragmanı, orijinalinden çok daha koyu bir Bloodlines önerildi

Burada, vampir topluluğu parçalanmış ve bir kaç grup aynı anda iktidar için mücadele ediyor. Vampirler insanları ısırarak vampir yapıyorlar buda şehir de karışıklığa ve kırılmaya neden oluyor.

Oynanış süresi

Hardsuit Labs, oyun tarzımıza bağlı olarak 25-30 saat sürüleceği tahmin ediliyor. Paradox ayrıca klan Brujah akışı sorasında hız koşusu olmadan sadece ana görev hattını oynarsanız, ilk Thinblood olmayan güçlerinizi yaklaşık beş saat oyuna sokacağınızı söyledi. İlk oyun gibi, bir dallanma öyküsü ve birçok yan görev olacak.

Kendi karakterimi yaratabilir miyim?

Karakterinizin fiziksel görünümünü seçtiğiniz klana sınırlayan orijinal Bloodlines’in aksine, Bloodlines 2’de karakter oluşturma daha sağlam olacak gibi görünüyor. Resmi olmayan yama, orijinal oyunda karakterinizin arka planını seçme yeteneğini ekledi, ancak genel hikaye üzerinde çok fazla etkisi olmadı. Bu sefer bu değişecek.

Oyuncuların karakter yaratma süreci üzerinde ne kadar kontrol sahibi olacağına dair hiçbir kelime yok, ancak hikayenin ayrılmaz bir unsuru insan hayatınızda kim olduğunuzu seçebiliyor. Eğer bir polis veya adli tıp görevlisi olduğunuzu ve bir polis karakoluna girdiğinizi söylerseniz, oradaki insanlar karakterinize farklı bir arka plan vermekle karşılaştırıldığında size farklı tepki gösterecektir. Bunun gibi küçük şeyler, Bloodlines 2’yi herkes için farklı, kişiselleştirilmiş bir deneyim haline getirecek gibi görünüyor, bu da RPG’ler için harika bir şey.

Hangi klanlar oynanabilir olacak?

Paradoks, Bloodlines 2’ye gelen ilk beş klanı doğruladı. İlk olarak Brujah klanı modern zamanlarda isyancıları. Tarihsel olarak, savaşçı bilginlerin bir klanıydılar, ama her zaman kurumlara ve otoriteye, özellikle Camarilla’ya karşı oldular. Hala Masquerade’ı takip ediyorlar. Güçleri: Hız ve Güç içerir.

İkincisi Tremere klanı, vampir kanını veya Vitae’yi kontrol etmeyi ve kullanmayı öğrenen güçlü bir büyücü grubu. Tremeres’in Vitae’yi silahlandırma yeteneği, vampirler arasında bile onları korkutuyor. Büyüleri iki şekilde gelir: Auspex ve Thaumatergy. Auspex yeteneklerine Masquerade yasası uyarınca izin verilir, ancak Thaumatergy’nin yıkıcı gücü yasaktır.

Üçüncüsü, avlarını cezbetmek için güzellik ve baştan çıkarma tekniklerini kullanan bir vampir kolektifi olan Toreador klanı. Sanata saplantılı olan Toreador, müzisyenleri ve ressamları yanlarına çevirmeyi tercih ediyor. Oyunda, bu nitelikler, klanın inanılmaz hızına ve büyüleyici rüzgarlarına sahip olan yetenekler olan Celerity ve Presence’a tercüme edilir.

Sıradaki Ventrue klanı. Paradoks Ventrue’yi zaten kazanmış olan klan olarak tanımlıyor. En büyük vampir tarikatı olan Camarilla’nın kurucuları olarak, Masquerade’ın büyük bit kuleden etraftaki halkları patronlaştırarak kesintisiz kalmasını sağlıyorlar. Dominate ve Fortitude’un güçlerini kullanırlar ve kolayca yumruk atarken manipülasyonda harika olurlar.

En sonda Paradox şimdilik son klanı açıkladı Malkavians. Son Bloodlines’ın en sevdiği hayranı olan Malkavalılar, geleceğin bakışlarını görme ve başlarındaki bir sesten yararlı bilgiler alma konusunda eşsiz yetenekleri sayesinde öne çıkıyor. Dementation ve Auspex’in yetkilerini kullanıyorlar. Onlar manipülasyon ve bilgi toplama konusunda harikadırlar.

Oyuncular, 14 veya 15. nesil vampirler olarak adlandırılan Thinbloods adlı yeni oluşturulan vampirler olarak başlarlar, bu da onları başka bir vampir klanına katılmalarını alışılmadık bir şekilde alışılmadık hale getirir. Ancak hikaye, görünüşe göre, oyuncuların orijinal Bloodlines’taki gibi başlamadan önce bir tane seçmek yerine, oyunda daha sonra başka bir klana katılmasını sağlayarak açıklayacaktır.

Paradox’un şu anda bahsettiği tüm klanlar bu, ancak şirket ayrıca oyun yayınlandıktan sonra Bloodlines 2’ye daha fazla klan ekleneceğini belirtti.

Disiplinlerim neler (vampirlik güçler)?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.