Oyun İstasyonu

Marvel’s Avengers

18.12.2019
1.338
Marvel’s Avengers

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan Marvel’s Avengers hakkında bildiğimiz her şey burada;

Marvel sinematik evrenine uymayacak olan yeni oyun kendi bir ajandası ile gelecek yani basit film oyunları gibi olmayacağı aşikar. RPG elementini içeren 3. şahıs aksiyon macera oyunudur. Avengers oyunu sadece hard core oyuncular için olmayacak.

Marvel’s Avangers ne zaman çıkıyor?

E3 2019’da Square Enix, Marvel’s Avengers’ın 15 Mayıs 2020’de PC, PS4, Xbox One ve Google Stadia için yayınlanacağını açıkladı.

Marvel’s Avengers’ın resmi genel bakış videosu;

Square Enix kısa süre önce, oyunun yapısı ve öyküsü hakkında bildiklerimizi tekrar eden ve bazı yeni bilgiler içeren Avengers için resmi bir oyun genel bakış videosu yayınlandı. Şimdi Marvel’in kahramanları yeniden bir araya getirek bir hikaye oluşturmaya çalıştığını anlıyoruz.

Marvel’s Avengers 18 dakikalık oyun demosu

Daha önce sızdırılmış olan demo E3 2019’da basılmıştı ve San Diego Comic-Con’daki panel katılımcıları nihayet herkesin izleyebilmesi için canlı yayındaydı. Demo da oyun grafikleri kaplamalar güzel duruyor tabi film oyunları kıstas alınırsa muhteşem duruyor diye biliriz. Bunun yanın da karakter özellikleri ve oynanış şekillerini de gördük benim aynı zamanda patlama ve efektler hoşuma gitti. Oynanış sinematik ara sahneler ve diyaloglar atışmalar gibi geçeceğine benziyor.

Marvel’s Avangers singleplayer ve dört oyuncu oynanışına sahip olacak

Square’in basın bülteninden topladığımız şeyden, Marvel’s Avengers’ında tek oyuncu ve co-op için tasarlanmış ayrı görevler olacak. Ayrıca kapsamlı bir çok oyunculu bileşeni olacak. Basın bülteninde, Olağanüstü yeteneklerde ustalaş, büyümekte olan kahraman kadrosunu özelleştir, dört oyuncuya kadar takımlar oluştur ve dünyayı artan tehditlere karşı savun.

Düzenli içerik güncellemelerine sahip olan oyun, oyuncuları birkaç yıldan fazla süren epik bir yolculuğa çıkarıyor. İnşallah kendini tekrarlamaz bir Destiny vakası olmaz.

Marvel’s Avengers’i kimler geliştiriyor?

Tomb Raider’in yaratıcısı Crystal Dynamics, Eidos Montreal ( son iki Deus Ex oyunun yaratıcısı), Crystal Northwest ve Nexxes Software. Oyunun lansman sonrası içerik ve çok oyunculu için büyük planları olduğu göz önüne alındığında, Avengers’ın çalışmasını sağlamak için pek çok elin destekte olması mantıklı bir adım.

Marvel’s Avengers’ın Marvel Sinematik Evreni ile bağlantısı nedir, orijinal bir hikayesi mi var?

Marvel’s Avengers’in Marvel Sinematik Evreni ile bağlantısı kesilmiş benzersiz bir hikayesi olacağını yıllardır biliyoruz, ancak şimdi bu hikayenin nasıl görüneceğini biliyoruz.

Marvel’s Avengers, A-Day sırasında başlar ve yenilmezler yeni karargahlarının tanıtılmasıyla aynı zamana denk gelen kutlama günüdür. Ölümle ve yıkıma yol açan bir trajediden sonra, yenilmezler olayla suçlanıyor. Beş yıl sonra tüm süper kahramanlar yasakladı ve dünya tehlike altındaydı, tek umut dünya’nın en güçlü kahramanlarını birleştirmektir.

Ortaya çıkan görüntüde, Kaptan Amerika’nın bir patlamada öldüğünü görüyoruz. Crstal Dynamics, oyunda kaptan olarak oynayacağınızı söyledi bu sadece açılış görevinde mi tam olarak bilmiyoruz ama sanırım öyle.

Bunun yanında sinemada yürüyen Endgame filmi ile ilaki benzerlikleri olacak çünkü proje aynı zamanda yürüyor yani bir takım tesadüfü olaylar olabilir.

Marvel’s Avengers ne tür bir oyun olacak?

E3 2019’un ortaya çıkmasından sonra, Marvel’s Avengers’nın ne tür bir oyun olacağına dair iyi bir fikrimiz var, sürekli bir tek kişilik oyun ve birkaç kişilik RPG öğesi 3. kişi aksiyon-macera oyunu olacağı belli. Bunun yanında kahramanlarınızı oyun tarzına uyacak şekilde özelleştirebilir ve güçlerini birleştirebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en güçlü kahramanını oluştura bilmek için güçlü becerileri ve yeni ekipman kilitlerini açmanız lazım. Bunun yanında sürekli tehdit altında olan ve sürekli büyüyen bir dünyadan bahsedilmiştir.

Diğer Marvel kahramanlarına ne oldu?

Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers’in, Marvel Sinematik Evrenindeki diğer karakterlerinde olacağı ama 5 temel karakter, Kaptan Amerika, Demir Adam, Kara Dul, Thor ve Hulk olacağa benziyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.